Izstāde "Viņas Ziemeļu sauciens" Rundālē

Izstāde “Viņas ziemeļu sauciens” uzmirdz Rundālē

Šī gada 4.maijā, Rundāles multifunkcionālajā centrā "Baltu Rotu" un fotogrāmatas "Ziemeļmeitas kods" radošā komanda atklās iedvesmojošu rotu un fotogrāfiju izstādi "Viņas ziemeļu sauciens".

Izstādes atklāšana plānota simboliskā datumā – Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas dienā, un pasākums noslēgsies ar skaistu koncertu “Sauciens” dziedātājas Aijas Vītoliņas izpildījumā. Pati izstāde Rundālē būs skatāma no šī gada 5.maija līdz pat vasaras saulgriežiem, noslēdzoties 22.jūnijā.

Izstādes autori aicina apmeklētājus ielūkoties mūsu tautas kultūras un cilvēku stāstos, to tuvplānos, kas cauri gadsimtiem atbalsojas mūsdienās, dodot spēku katrai nākamajai paaudzei.

“Šīs ceļojošās izstādes viesošanās Rundālē nav nejauša, jo šeit dzīvo un strādā ļoti radoši, neatlaidīgi un sīksti cilvēki, kas sasaucas ar izstādes sajūtām. Izstādē būs skatāmas vairākas “Baltu Rotu” kolekciju tēmas, kas tapušas 30 gadu garumā, kā arī niansētās Unas Taal melnbaltās fotogrāfijas, kuru galvenās varones ir sievietes. Tāpēc, veidojot šo izstādi - kopprojektu, vēlējāmies sniegt vēstījumu caur simboliem par mūsu tautas pašapziņu un vērtībām, kas iezīmēts caur latviskās un ziemeļnieciskās dabas mijiedarbību,” komentē izstādes kuratore Laura Geistarde-Šube, SIA “Baltu Rotas” attīstības vadītāja.

Izstāde “Viņas ziemeļu sauciens” ir pirmais kopprojekts, kas veidots tieši šādā saturiskā un vizuālā formā, koncentrējoties gan uz vēsturisko mantojumu, gan mūsdienu aktualitātēm Latvijā un pasaulē.

“Rundāle man asociējas ne tikai ar skaisti restaurētu arhitektūru un mierīgu greznību, bet arī ar iedvesmojošu un bagātīgi ziedošu dārzu. Tāpēc rotās šopavasar sāk sprāgt pumpuri, atplaukst ceriņu ziedi un jaunas rozes...”, tā par gaidāmo notikumu runā SIA “Baltu Rotas” līdzdibinātāja un galvenā dizainere Inita Straupe.

Izstādes vēstnese - Rundāles pils - muzeja direktore Laura Lūse. 

Sadarbības idejas autore - Lilita Lauskiniece, Rundāles multifunkcionālā centra vadītāja.


Citi raksti

Gadu miju sagaidot!
Izstāde "Viņas Ziemeļu sauciens" Madonā